Blackjack wirtualny czy na żywo?

Fani blackjacka dzielą się na dwie grupy: tych, którzy nie wyobrażają sobie innej formy rozrywki niż gra w naziemnym kasynie, i tych, którym najczęściej jest wszystko jedno i korzystają bardzo chętnie także i z kasyn internetowych. Oba fronty mają swoje argumenty, przemawiające za tym, że określony sposób gry w blackjacka niesie ze sobą większą wartość. Mimo że, według naszej opinii, spór między fanami nie ma żadnego sensu i korzystanie z blackjacka powinno być zależne od indywidualnych chęci i preferencji gracza, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej różnicom pomiędzy grą wirtualną i na żywo, żeby zachęcić zwolenników gier hazardowych do używania obu form rozgrywek.

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się różnicom i podobieństwom między zasadami blackjacka w kasynach internetowych i naziemnych, otoczce, która towarzyszy rozgrywkom i innym kwestiom, dotyczącym obu rodzajów blackjacka. Być może zachęci to osoby niezdecydowane, które jeszcze nie miały styczności z grą, a chciałyby spróbować.

Cel gry i ogólne zasady blackjacka wirtualnego i na żywo

Cel gry i ogólne zasady blackjacka

Zasady blackjacka są takie same dla obu wariantów gry. Nie ma znaczenia, czy gracz znajduje się przed monitorem komputera, czy przy stole ekskluzywnego kasyna Las Vegas — celem gry jest osiągnięcie sumy punktów wyższej od sumy punktów krupiera i jednocześnie nieprzekraczającej 21. Uzyskanie dokładnie 21 punktów nazywane jest blackjackiem i daje wygraną, chyba że krupier również dostanie blackjacka. Blackjack, czyli popularne “oczko”, oznacza wygraną w stosunku 3:2 lub 2:1. Każda karta ma na stałe przypisaną wartość liczbową, identyczną w wersji wirtualnej i naziemnej.

Wygląd stołu do blackjacka w obu wariantach rozgrywek

Stoły do blackjacka nie różnią się niczym, bez względu na to, czy znajdują się w wirtualnym pokoju kasyna live w serwisie internetowym, czy w naziemnym kasynie. Każdy gracz ma do dyspozycji kawałek swojej przestrzeni, na której znajduje się obszar obstawiania, zabezpieczenia i zakładu podwójnego. Dotyczy to również krupiera, który także ma swój “kawałek podłogi” i wykorzystuje go do rozłożenia własnych kart i umiejscowienia pudełka z taliami.

Ilość talii kart

Ilość talii kart

Zasady blackjacka określają, że do rozgrywki może zostać wykorzystane od jednej do ośmiu talii kart. To również łączy kasyna naziemne i serwisy hazardowe online. Gracz, który zechce korzystać ze strategii liczenia kart, czyli szacowania ilości słabych i mocnych kart w talii, powinien wybierać stoły z rozgrywką na jedną talię. Im więcej kart w grze, tym większa bowiem trudność ich zliczania. Warto również pamiętać, że gracze z matematycznym zacięciem nie są mile widziani w kasynach, chociaż oficjalnie liczenie kart nie jest zabronione. Kasyna naziemne i internetowe łączy również różnorodność oferty, dlatego żaden fan blackjacka nie będzie miał problemu z odnalezieniem stołu z zasadami najbardziej mu pasującymi.

Limity stołów w kasynach live i stacjonarnych

Zarówno w kasynach na żywo serwisów hazardowych, jak i domach gry naziemnych gracz może mieć dostęp do stołów o różnych limitach. Zauważalna różnica jest jedynie w dolnej granicy kwoty, ponieważ w blackjacku online można spodziewać się stołów z minimum od 1 USD, gdy w naziemnych wersjach minimum zaczyna się zwykle od 5 USD. Nie ma problemu ze znalezieniem odpowiednich stawek niezależnie od budżetu gracza. Dla osób, które preferują grę o wszystko i bardzo wysokie stawki, zarówno w kasynach naziemnych, jak i internetowych otwierane są stoły high roller, ze stawkami w granicach od 50 USD do 50 000 USD.

Promocje i bonusy blackjacka live i online

Fanów blackjacka w kasynach naziemnych i Black Jacka online łączy chęć wygranej — to oczywiste. A co, jeśli można byłoby wygrać bez ryzykowania własnych pieniędzy? Wielbiciele kasyn stacjonarnych mogą obejść się smakiem, bowiem jedyną promocją uznawaną w naziemnych domach gry jest ewentualnie darmowy drink czy inny poczęstunek. Gracze korzystający z ofert kasyn online mają dostęp do szerokich programów bonusowych, turniejów, ofert lojalnościowych, które umożliwiają grę za darmo i uzyskanie dużych wygranych bez inwestowania własnych środków.

Emocje i wrażenia w obu rodzajach kasyn

Porównując opinie o blackjacku, wyrażane przez zwolenników kasyn naziemnych i online, widać spory rozdźwięk. Gracze stacjonarni podkreślają atmosferę wynikającą z przebywania wśród rywali, obserwowania dynamicznych rozgrywek i emocjonalnych reakcji zawodników, natomiast gracze internetowi skupiają się raczej na wrażeniach z samego przebiegu konkretnej rozgrywki. Oba te pakiety przeżyć są z pewnością dobre dla określonych grup klientów kasyn, ze względu na ich potrzeby czy temperament. Gra blackjack jest bardzo emocjonująca, z uwagi na szybki przebieg kolejnych etapów. Świetnie nadaje się na wieczory ze znajomymi czy weekendową rozrywkę.

Plusy i minusy blackjacka online i naziemnego

Plusy i minusy blackjacka online

Podsumowanie wydaje się proste, jeśli uświadomimy sobie, że obie formy blackjacka mają swoich zwolenników, czyli tzw. target i doskonale zaspokajają potrzeby grupy docelowej.

Żeby jednak dać sygnał czytelnikom, jak grać w blackjacka online czy naziemnego, stworzyliśmy podsumowanie wad i zalet obu form rozgrywek.

Blackjack wirtualny

 • dostępny w każdym miejscu i o każdej porze dnia i nocy,
 • niskie progi limitów,
 • różnorodna oferta stołów,
 • stoły dla high rollerów,
 • promocje i bonusy na grę,
 • wymaga założenia konta w serwisie internetowym,
 • brak interakcji z rywalami.

Blackjack w kasynach naziemnych

 • dostępny w godzinach działania kasyna,
 • możliwość przeżycia niezapomnianej przygody,
 • darmowe drinki i poczęstunek,
 • interakcje z przeciwnikami, możliwość obserwowania malowniczych rozgrywek przy sąsiednich stołach,
 • różnorodna oferta,
 • stoły z różnymi limitami.

Podsumowanie i kilka słów od naszych ekspertów

Blackjack to gra szybka, dynamiczna, interesująca, skierowana do osób, którym obce jest słowo nuda. Spór o przewagę blackjacka online nad naziemnym nie ma sensu, ponieważ każda z tych form skierowana jest do określonej grupy graczy, a w wielu przypadkach grupy te przenikają się, ponieważ część klientów kasyn gra zarówno stacjonarnie, jak i online. Ważne jest również, żeby zdać sobie sprawę, że zasady blackjacka dla obu form pozostają niezmienne. Zamiast zastanawiać się, czy wygodniej grać przez internet, czy w kasynie naziemnym, warto po prostu zacząć grać i korzystać z uroków tej pięknej rozrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *